מרכזיית יהלום
מרכזית יהלום

עולם המרכזיות עבר שינוי עמוק בעשור–עשור וחצי האחרונים. זאת בזכות המעבר שבוצע ממרכזיות תקשורת אנלוגיות למרכזיות תקשורת דיגיטליות, IP, שמתבססות על רשת האינטרנט. במהלך התקופה הזאת, השוּק עבר עוד שינוי, כאשר יותר ויותר עסקים עברו להשתמש במרכזיות ענן, כלומר כאלה שאין צורך להתקין על מחשב אלא הן יושבות בשירותי ענן ממוחשבים.

עם זאת, ישנם עסקים שבחרו להישאר דווקא עם מרכזיות ישנות יותר. הדוגמה הבולטת היא מרכזיית יהלום. מרכזיות יהלום היו בשנות התשעים להיט במשרדים רבים, אך עם הזמן מרכזיות IP תפסו את מקומן. בשביל להבין למה, צריך להבין תחילה מה זאת מרכזיית יהלום ומדוע היא התקשתה לעמוד בתחרות מול מרכזיות תקשורת למשרד שהתבססו על מאפיינים מתקדמים יותר.

מרכזיית יהלום, היא מרכזייה אנלוגית (עם הזמן יוצרו מספר מרכזיות דיגיטליות אך גם הן לא עמדו בתחרות מול מרכזיות מתקדמות יותר). מדובר במרכזיות שמאפשרות מספר בסיסי של קווי חוץ ומספר שלוחות פנימיות. הן לא מאפשרות את הפונקציות של חיבור לרשת, אינטגרציה עם מערכות חיצוניות כמו מצלמות, שערים, מייל, פקס ועוד, ולמעשה יש בה את התכונות הבסיסיות ביותר – שמירת זיכרון של מספרי טלפון, זיכרון של כמות שיחות נכנסות, צלצולים שונים, רמקול טוב, נעילת מקשים, מסך תצוגה ברורה.

מרכזיית יהלום יכולה להתאים לעסק קטן, שלא עובד עם מחשבים או שלא מעוניין לבנות תשתית תקשורת שלימה. הבעיה היא, שבהרבה מקומות הפסיקו לתמוך במרכזית יהלום ולכן ההמלצה היא – אם אתם מחפשים מרכזיות תקשורת לעסק, עדיף לחפש מרכזיות חדשות יותר, מרכזיות שעובדות על בסיס חיבור IP, מרכזיות שמאפשרות לכם הרבה יותר אופציות והמתקדמות שבהן. כך תוכלו ליהנות מפונקציות רבות יותר, שיהפכו את העבודה שלכם להרבה יותר יעילה וטובה.

חשוב להבהיר, מרכזיית יהלום היא לא מרכזייה גרועה. זו מרכזייה מאוד חזקה, יעילה ויציבה שלא מתקלקלת לעיתים תכופות. היא נוחה וקלה לשימוש, היא אמינה מאוד ולמעשה גם היום יש עסקים רבים שעובדים איתה. מצד שני, אם אתם מחפשים מרכזייה שנותנת מענה יותר רחב ממנה, מומלץ לחפש מרכזיות אחרות, מתקדמות יותר.

אתם יכולים למצוא מרכזיית יהלום ומרכזיות אחרות בחברת ווקסיה. חברה המתמחה במכירה, התקנה והטמעה של מרכזיות מסוגים שונים לעסק ולבית. החברה עובדת עם מגוון עסקים בסדרי גודל שונים, ותשמח לייעץ לכם לבחור מרכזייה שתתאים לצרכים שלכם. אתם מוזמנים ליצור קשר עם צוות החברה עוד היום, והם ישמחו לעזור לכם.